Kcd1-103-5h 3pins Mini 10A 125V 3 Step Rocker Switch
|
Still deciding? Get samples of $ !
Order Sample
|
Product Details
| Customization: | Available |
|---|---|
| Usage: | Electrical Appliance |
| Standard: | Standard |
Shipping
| Shipping Cost: | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
|---|
Payment Guarantee
| Payment Methods: |
|
|---|---|
| Support payments in USD |
| Secure payments: | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
|---|
| Refund policy: | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
|---|
Secured Trading Service
Diamond Member Since 2019
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
Year of Establishment
2014-09-05
Number of Employees
102
Find Similar Products
Basic Info.
- Model NO.
- KCD1-103-5H
- Lamp
- Without Lamp
- Color
- /
- Certification
- RoHS, CE
- Condition
- New
- Transport Package
- Neutral Packing
- Specification
- /
- Trademark
- Aibeiken
- Origin
- China (Mainland)
- HS Code
- 8536500000
- Production Capacity
- 999999PCS/Week
Packaging & Delivery
- Package Size
- 5.00cm * 5.00cm * 5.00cm
- Package Gross Weight
- 0.010kg
Product Description
KCD1-103-5H 3Pins Mini 10A 125V 3 Step Rocker Switch
| PRODUCT TYPE | Rocker switch |
| RATING: | 6~20A 125V; 3~15A 250V;35A 12VDC |
| MECHANICAL LIFE: | >50000 CYCLES |
| ELECTRICAL LIFE: | >10000 CYCLES |
| WITHSTAND VOLTAGE: | >1500VAC/1 MINUTE |
| AMBIENT TEMPERATURE: | -10°C~+85°C |
| STORAGE TEMPERATURE: | -25°C~+85°C |






Send your message to this supplier
People who viewed this also viewed
Product Groups
More
Find Similar Products By Category
- Supplier Homepage
- Products
- Rocker switch
- IP40/IP65 Rocker switch
- Kcd1-103-5h 3pins Mini 10A 125V 3 Step Rocker Switch
Related Categories
Hot Searches
More